Nakupte ještě za
a získáte dopravu zdarma
Skvělé! Získáváte
DOPRAVU ZDARMA
CZK  |  EUR

Z čeho se vše dělá

The best
you can have
NAŠE VÝROBKY JSOU VYROBENÉ Z LEGÁLNĚ PĚSTOVANÉHO DŘEVA
TEAK
Teakové dřevo pochází ze stromu teka obrovská (lat.Tectona grandis, indonés. Jati), což je až 20m vysoký, rychle rostoucí, listnatý strom, jehož domovem jsou tropické pralesy jižní a jihovýchodní Asie.
Vyznačuje se tvrdým, pružným a pevným dřevem, které je odolné vůči UV záření, plísním, škůdcům a nepříznivým povětrnostním vlivům. Bez nadsázky lze říci, že tam kde ocel koroduje a plasty praskají, teak odolává.Dalším typickým znakem je objemová stálost a malá nasákavost - tím pádem nedochází k rozesychání. Teakové dřevo se i výborně opracovává - není problém vyrobit oblý tvar či čistou ostrou hranu. Jedinou nevýhodou je vysoké množství křemičitých složek, což způsobuje rychlé opotřebení nástrojů. Barva dřeva se liší dle složení půdy, úhrnu srážek atd. Co se týká kvality materiálu, tak rozlišujeme teak jádrový (typ A), který pochází ze středu kmene, tzn. z nejstarší části, a dále pak tzv. běl (typ B,C), což je vnější část kmene. FaKOPA používá zásadně tvrdé jádrové dřevo z vybraných jávských plantáží. Ke každému produktu se vystavuje certifikát o původu zboží, který je nezbytný pro povolení exportu. Každý kontejner se zbožím prochází před naloděním fumigací - zaplynováním. Tento proces zlikviduje případné škůdce.
SUAR
Dřevo suar pochází z rychle rostoucího, až 45m vysokého, stromu Saman Samanea, který lze snadno rozpoznat dle deštníkovitého tvaru koruny. Vyskytuje se v Indonésii, Thajsku, ale i v oblastech Střední Ameriky. Jedná se o velice robustní a trvanlivý materiál vhodný k výrobě desek jídelních stolů, knihoven či soch. Vyznačuje se unikátní kresbou svých dřevěných vláken, a proto se většinou nechává ve své přírodní barvě.
ROSEWOOD
Tvrdé, těžké, hnědé až červenohnědé dřevo pocházející z tropických stromů rodu Dalbergia. Velice dobře se leští, vyznačuje se krásnou kresbou a je velmi trvanlivé. Z tohoto důvodu se používá k výrobě intarzií, dekorativních objektů, ale i k výrobě menších kusů nábytku.
BATYLINE
Batyline je jedinečná, 100% recyklovatelná umělá průmyslová tkanina z polyesterového vlákna vytvořená podle patentu francouzského koncernu Serge Ferrari. Batyline tkanina je velice pevná, tvarově stálá a netrhá se. Barevnou stálost si uchovává díky odolnosti vůči UV záření. Neabsorbuje vlhkost, rychle oschne a na přímém slunci neakumuluje horko. Tuto tkaninu je možné používat v extrémních teplotách od - 30 °C do + 70°C. Materiál je téměř bezúdržbový, v případě znečištění postačí omytí mýdlovou vodou, nebo doporučujeme použít Viktor - čistič na plastový nábytek. Vzhledem k výše zmíněným vlastnostem se Batyline stává vhodným materiálem pro výrobu nábytku k bazénům, do wellness a saun. Životnost Batyline je 30 let.
VIRO VLÁKNO
Viro je vysoce kvalitní vlákno vyrobené na polyetylenovém základu vyznačující se vysokou pružností a pevností v tahu. Neobsahuje PVC, je netoxické a recyklovatelné. Jedinečný výrobní proces zaručuje, že vlákno je dokonale probarvené, odolné vůči zašpinění , chlorované vodě, teplotním výkyvům, UV záření a povětrnostním podmínkám. Speciální antistatická povrchová úprava odpuzuje prach, pyl apod. Ideální pro výrobu elegantního outdoorového nábytku.
SKLO - KE STOLŮM
K interiérovým konferenčním stolkům nabízíme floatová skla s fazetou. U kulatých stolů vyrobených z kořenového systému sklo přibližně kopíruje nepravidelný tvar vrchní desky, a proto je každý kus originál. U stolů Root je pak sklo ve tvaru obdélníku.

Přihlaste se k odběru
speciálních akcí a novinek

Přihlásit    
Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů