Kvalita
od roku 1993

TEAKOVÝ NÁBYTEK NA VÝSTAVĚ SE SLEVOU

Rádi vás přivítáme v naší výstavní expozici, představíme vám náš nábytek a doplňky, vysvětlíme čím je náš sortiment výjimečný a nakonec si vše vyzkoušíme.

Naše nejbližší výstava
NITRA
| GARDENIE NITRA |
25.4. - 28.4.2019

Chcete poradit, domluvit si s námi setkání na výstavě nebo získat VIP lístky? Zavolejte nám +420 412 545 092
VÍCE INFORMACÍ
KATALOGSTÁHNOUTVÝSTAVYKDE SE POTKÁME
O NÁSVÝSTAVYPRODUKTYSERVISREALIZACEÚDRŽBAMATERIÁLYKONTAKTE-SHOP
TEAKART / DOPLŇKYRATANGASTRO NÁBYTEK

O NÁS

ZPĚT
JSME FaKOPA
NAŠE VÝROBKY JSOU VYROBENÉ Z LEGÁLNĚ PĚSTOVANÉHO DŘEVA CERTIFIKÁTY
Naše firma se zabývá designováním, výrobou, dovozem a prodejem teakového nábytku a doplňků. Sortiment je zpestřen i výrobky z jiných exotických materiálů. Některé naše produkty jsou pak kombinací tropického dřeva a umělé textilie Batyline. Poslední novinkou jsou výrobky z viro vlákna a Gastro nábytek.
1993
Počátky FaKOPA jsou datovány do roku 1993 a jsou spojeny s prodejem proutěných a ratanových výrobků.
2003
V roce 2003 jsme náš sortiment obohatili o první zahradní teakový nábytek. Během několika let jsme si osvojili tradiční truhlářské postupy a spoje. Díky této dovednosti a kvalitnímu teakovému dřevu Vám můžeme nabídnout elegantní nábytek s dlouholetou tradicí a životností.
2010
Zlomovým se stal rok 2010. Od tohoto data si sami organizujeme celý výrobní proces přímo v Indonésii. Teakové dřevo pochází z nejkvalitnějších plantáží na Jávě -z oblasti Blora. Dřevo, opatřené certifikátem o původu, vybírá osobně produkční manažer. Na celý průběh výroby, od nákupu prvotřídního dřeva až po zabalení v našem centrálním skladě v Jepara, dohlíží úsekoví manažeři kvality. Osobně si pak každé tři měsíce kontroluji výrobu přímo v Indonésii sám. Z Jepara je zboží přepraveno přímo do našeho velkoskladu v Děčíně.
Před samotným dodáním zboží k zákazníkovi se provádí v Děčíně ještě jedna celková kontrola výrobku. Zboží dodáme vlastní dopravou, odneseme na požadované místo a případně dokončíme montáž komponentů. Zákazník dostane vždy výrobek kompletní, v kvalitě, kterou si objednal a kterou samozřejmě očekává.
Řemeslné zpracování a ergonomie každého našeho výrobku se odlišuje od jiných výrobců, a proto jsme originální na našem i mezinárodním trhu. S radostí pro Vás vyrábíme takový nábytek, abyste si mohli užívat jak jeho kvality, tak i pohodlí, které nabízí.
S úctou Pavel Koloušek
majitel firmy FaKOPA s.r.o.
FaKOPA JE SEHRANÝ TÝM.
Pavel Koloušek
Majitel a vizionář
Jan Pára
Pravá a levá ruka - volejte řediteli
Bedřich Fišer
Bez něj by to v dílně a skladu neklapalo :)
Jan Čákora
Naloží nenaložitelné :)
Jaroslav Málek
Ten, s volantem stále v ruce :)
Vojtěch Mareš
Der DDR a NSR Manager
Gandis
Hlavní manažer výroby v Indonésii
Imam
Manažer kontroly kvality v Indonésii
a další...

PROČ JE NÁBYTEK FaKOPA
TAK OJEDINĚLÝ?

KONSTRUKCE ZAHRADNÍHO NÁBYTKU

Naše firma si zakládá nejen na kvalitě dřeva, ale i na promyšlené, léty ověřené konstrukci nábytku.

FaKOPA vyrábí stoly bez trnože mezi nohami. Tím nabízí prostor pod stolem bez jakýchkoli překážek jak při sezení, tak i pro zasunutí židlí, či bezproblémový úklid.

Teakový Stůl FaKOPA

Konkurenční teakový stůl

Pro stabilní uchycení noh s deskou stolu používáme nejlepší možný spoj - tzv. švédskou sponu, namísto imbusových šroubů používaných ostatními výrobci.

100% pevnost spojení kulatých a oválných desek stolů zajišťuje tzv. rybinový zámek, který je ještě přišroubován čtyřmi mosaznými vruty.

Švédská spona

Rybinový zámek

Důležitým detailem jsou platové krytky na nohách stolů i židlí, které chrání Vaši terasu a hlavně nábytek proti poškození, odštípnutí atd.

Teakový stůl FaKOPA

Naším dalším benefitem je síla desky stolů, která má standardně 35mm. Stůl je těžší a stabilnější. Takto masivní stůl Vám bude bezproblémově sloužit po mnoho let.

U židlí, křesel a lehátek dbáme na anatomický tvar opěradla, sedáku i područek pro Vaše maximální pohodlí.

Na dalších pevných spojích používáme tradiční truhlářský spoj pomocí čepu, dlabu a kolíku. Zejména dlouhé lavice díky tomu vydrží každodenní zátěž a mají velkou nosnost. U pohyblivých spojů používáme kování z kvalitní mosazi nebo nerezu.

ZPRACOVÁNÍ TEAKU

Před samotnou výrobou se dřevo umístí na 3 týdny do sušárny. Po vysušení dřevo obsahuje max. 15% vlhkosti. V případě vyšší hodnoty by materiál později začal praskat.

Většina výrobků je vyleštěna a ošetřena dvěma vrstvami teakového oleje s UV filtrem. Díky tomu se prodlužuje životnost nábytku a jeho povrch je příjemný na dotek. Některé, především umělecké objekty, pak necháváme bez dodatečné úpravy v surovém přírodním stavu.

BATYLINE - 100% RECYKLOVATELNÝ MATERIÁL

Batyline je jedinečná, 100% recyklovatelná umělá průmyslová tkanina z polyesterového vlákna vytvořená podle patentu francouzského koncernu Serge Ferrari. Batyline tkanina je velice pevná, tvarově stálá a netrhá se. Barevnou stálost si uchovává díky odolnosti vůči UV záření. Neabsorbuje vlhkost, rychle oschne a na přímém slunci neakumuluje horko. Tuto tkaninu je možné používat v extrémních teplotách od - 30 °C do + 70°C. Materiál je téměř bezúdržbový, v případě znečištění postačí omytí mýdlovou vodou, nebo doporučujeme použít Viktor - čistič na plastový nábytek. Vzhledem k výše zmíněným vlastnostem se Batyline stává vhodným materiálem pro výrobu nábytku k bazénům, do wellness a saun. Životnost Batyline je 30 let.

Materiál Batyline

GASTRO NÁBYTEK - VIROVLÁKNO

Konstrukce židlí v řadě Gastro jsou vyrobeny z kvalitních hliníkových trubek o síle materiálu 1,5 mm, přičemž všechny spoje jsou svařované. Tato zesílená konstrukce je velmi lehká a praktická pro manipulaci, ale zároveň odolává zátěži až 150kg. Výplet je zhotoven z 3 mm silného stálobarevného virovlákna, které je odolné vůči povětrnostním vlivům a UV záření.

Deska stolu je syntetická, zatímco noha je vyrobena z litiny a opatřena antikorozní povrchovou úpravou ve vysokém lesku. Sklopný mechanismus umožňuje snadné skladování.

Sklopná deska stolu

Zesílená ALU konstrukce

© 2019 FaKOPA, s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Redakční systém MultiCMS | Webdesign STUDIOMAGLEN